Revised Code

Síť

Síť je volným sdružením vědců, okultistů, umělců a zajímajících se lidí, které vzniklo na konci roku 2023, aby usnadnilo vzájemnou komunikaci, organizovalo konference a komunitní akce, kooperovalo výzkum okultismu v České a Slovenské republice a pomáhalo s výměnou informací a archiválií.

Do aktivit Sítě dále patří záchrana okultních písemností a artefaktů, zejména formou jejich digitalizace a zpřístupňování, dále podpora začínajících vědců a praktiků a v neposlední řadě popularizace vědeckého výzkumu okultismu. V současnosti je v Síti propojeno 42 lidí z pěti států.

Má za sebou uspořádání 7 komunitních akcí, 14 samostatných přednášek a vystoupení, výpomoc s několika výstavami a uměleckými vystoupeními. Má vlasní podcast Vlez mi na záda a aktuálně chystá další ročník brněnské mezinárodní konference zaměřené na výzkum okultismu a jemu blízkých témat Čaj u mefista 2.

Znakem sítě jsou přesýpací hodiny, ve kterých se písek symbolicky mění na spletitou síť událostí, osudů a snů.

Kontakty a kanály Sítě

Aktuální projekty Sítě

Záchrana písemností, artefaktů a svědectví

Jedním z dlouhodobých projektů Sítě je záchraňování písemných ale i hmotných památek na historii českého a slovenského okultismu. Ty totiž až příliš často končí v odpadních dvorech nebo mizí mezi překupníky. Vytrácí se tak část historie naší země. Přicházíme o svědectví, jací byli, v co věřili a o čem snili naši předkové.

U památek ale nekončíme. Taktéž natáčíme a uchováváme vzpomínky a svědectví pamětníků , pozůstalých po českých a slovenských okultistech, ale i nepřímých svědků, tedy těch, kteří se s přímými svědky znali nebo mají informace z jiných důvěryhodných zdrojů. 

Více informací zde: (>>>)

Okultní a spiritualistická revue

Podcast Vlez mi na záda!

je cyklus přednášek a rozhovorů, které natáčíme se zajímavými osobnostmi vědecké i okultní scény. Cílem podcastu je přibližovat posluchačům svět vědy a okultismu, přispívat k vzájemnému dialogu a popularizovat vědecký výzkum okultismu. Vysíláme co 14 dní, vždy v pondělí od 20:00.

Živé vysílání probíhá na Discordu Sítě (>>>), záznamy s odstupem času nahráváme na náš YouTube (>>>).
Vlez mi na záda

Tematické večery

jsou pravidelné srazy Sítě pořádané jednou za čtvrt roku. Každý večer má svoje jedinečné téma. Jarní Tematický večer (5.4. 2024) byl například věnován lovecraftovskému hororu, letní bude na téma vúdú, podzimní chceme věnovat Crowleymu. Večer se skládá z promítání filmů, přednášek, ukázek, pubkvízů, v plánu jsou ochutnávky rituálních jídel... zkrátka, jedná se o komunitní akce. Organizační informace bývají zveřejňovány na Facebooku a Discordu Sítě.
Lovecraft

Konference Čaj u Mefista

je mezinárodní multioborová konference zaměřená na výzkum okultismu a alternativních náboženských směrů. Koná se vždy v říjnu v Brně. Konference je otevřená vědcům rozličných oborů. Ale zváni jsou také okultisté, umělci a zajímající se veřejnost. Cílem konference je prezentace výzkumů a objevů, ale také navazování kontaktů a spolupráce. Konferenční přednášky bývají živě přenášeny na YouTube a Facebook.

Čaj u Mefista

Okultní pivo

je setkáním nad dobrým pivem v Brně a brzy již také v Bratislavě. Brněnské Okultní pivo se koná většinou jednou za 2-3 týdny a vyhlašuje se na Facebooku a Discordu Sítě.Okultní pivo